Concursul ”Cum văd eu orașul meu” și-a desemnat și premiat câștigătorii

Elevii talentați la scris, pictură și fotografie au fost invitați să se înscrie la concursul “Cum văd eu orașul meu”, ediția a III-a, organizat în fiecare an cu prilejul Zilei municipiului Giurgiu, tema principală reprezentând-o viziunea asupra orașului în prezent și viitor.
Astăzi, 20 aprilie 2023, în cadrul unei festivități de premiere ce a avut loc la Școala de Muzică și Arte Plastice ”Victor Karpis”, câștigătorii au fost premiați și felicitați de administratorul public Ionel Muscalu și de membrii juriului.
Pentru fiecare secțiune au fost acordate premiul I (1000 lei), premiul II (600 lei), premiul III (400 lei) și două mențiuni (300 lei), după cum urmează:
✍️Secțiunea eseu:
🥇Premiul I – Roșu Cosmin Alexandru – Școala gimnazială ”Mihai Eminescu”;
🥈Premiul II – Chiran Izabela – Școala gimnazială ”Mihai Eminescu”;
🥉Premiul III – Mihai David Alexandru – Școala gimnazială ”Academician Marin Voiculescu”;
🎖️Mențiune – Teodorescu Ioana Alexandra – Școala gimnazială ”Academician Marin Voiculescu”;
🎖️Mențiune – Mavrodineanu Darius Andrei – Școala gimnazială ”Academician Marin Voiculescu”.
📷Secțiunea fotografie:
🥇Premiul I – Mavrodineanu Darius Andrei – Școala gimnazială ”Academician Marin Voiculescu”;
🥈Premiul II – Mihăescu Alexandra Maria – Școala Gimnazială „Academician Marin Voiculescu”;
🥉Premiul III – Craiciu Ana Maria – Colegiul Național ”Ion Maiorescu”;
🎖️Mențiune – Barbu Denis Mario – Școala Gimnazială „Acad. Marin Voiculescu” ;
🎖️Mențiune – Buradel Florentina Lucia – Liceul Teoretic “Tudor Vianu”.
🎨Secțiunea pictură:
🥇Premiul I – Grozea Nathalia Maria – Colegiul Național ”Ion Maiorescu”;
🥈Premiul II – Grigorov Alexandra, Școala gimnazială ”Sfinții Martiri Brâncoveni”
🥉Premiul III – Rebleanu Noemi – Colegiul Național ”Ion Maiorescu”;
🎖️Mențiune – Lazăr Ana – Școala gimnazială ”Sfântul Gheorghe”;
🎖️Mențiune – Manole Liliana – Școala gimnazială ”Sfinții Martiri Brâncoveni”;
👏Felicitări tuturor câștigătorilor și participanților!

Ultima modificare: 20.04.2023 – 15:33 de către Administrator

Anteriorul Premiați pentru 50 de ani de căsnicie